Cirk - UFF 2018

Cirk-UFF je mezinárodní festival nového cirkusu, jehož první ročník proběhl v roce 2011. Během své krátké existence si získal značné renomé nejen v ČR, ale i v zahraničí. Cílem je každoročně přivést do Trutnova to nejlepší z českého prostředí a předvést i progresivní zahraniční soubory, které určují směr vývoje současného cirkusu a pouličního umění.
Festivalu je pravidelně vyhrazen více či méně prodloužený první víkend v červnu.


KDE SE BUDE HRÁT

Vybraná představení se konají v Uffu, což je unikátní polyfunkční divadelní prostor. Jedná se o stavbu s variabilní scénickou a hledištní částí, jež lze uspořádat do pěti základních variant. Během roku hostí Uffo řadu divadelních klasických i alternativních představení a jiných zajímavých akcí. Všechny důležité informace naleznete na webu www.uffo.cz 
Další vystoupení se konají v šapitó u Uffa nebo na prostranství přímo před Uffem.

 

Program na letošní ročník, který se koná 31. 5. - 3. 6. 2018 naleznete zde: http://www.cirkuff.cz/.

JAZZ WORLD PHOTO 2018

Již pátý ročník celosvětové soutěže Jazz World Photo, která vyzývá profesionální i amatérské fotografy zabývající se ve své tvorbě světem jazzu, blues a world music či přidružených žánrů. Odborná porota letos vybírala z rekordních tři sta třinácti přihlášených snímků. Do užšího výběru jich bylo zvoleno třicet, a právě ty můžete spatřit na výstavě v prostorách Městského úřadu Trutnov. Vyhlášení vítězů se odehraje v rámci festivalového finále Jazzince. Vernisáž proběhne netradičně v pátek 23. 3. od 17:00 hodin. Výstava potrvá do 20. 4.

Organizátor: Galerie města Trutnova a Alternativa pro kulturu, z. s.

Místo konání: Výstavní prostor Městského úřadu Trutnov

Více info na www.trutnov.cz

Excalibur Race

2. – 3. 6. 2018 
2. ročník adrenalinového závodu s mnoha nevyzpytatelnými překážkami se koná v místním skiareálu. Soutěží se v různých věkových kategoriích i skupinách. Více info a přihlášky na stránkách pořadatele, www.excaliburrace.cz.

www.excaliburrace.cz